פנס רחוב


מהו פרויקט פנס רחוב?

לשכת המסחר ירושלים, לראשונה יוצאת במיזם ארצי תחת הסלוגן "מאירים את העיר"  של בעלי עסקים במרחב העירוני, לכדי קהילה אחת חזקה, הפועלת בליווי ושיתוף הרשויות המקומיות תוך קידום העסקים ברשות המקומית .

"פנס רחוב" הנה תכנית מקיפה שתקדם את המשך הפיתוח והשיפור של המתחם בעתיד לבוא ובניהול צמוד של לשכת המסחר ירושלים. 

"פנס רחוב" מיזם מחבר בין אנשים, עסקים, ומקומות המאפשר לעסקים לקדם את המרחב העסקי בו הוא פועל, ליהנות מתמיכה הדדית ומתמיכה ציבורית, ליצור שיתופי פעולה וחיבור בין העסקים, לקדם את הפעילות הכלכלית במרחב, וכמובן להעצים את כוח השיווק והרכש כקבוצה.

מרחב עסקי מצליח  = עסקים מצליחים

 

המודל

מתבסס על מודל ה- Business Improvement District - BID המתקיים בהצלחה זה שנים ברחבי העולם: ארה"ב, יפן, אוסטרליה ואנגליה, ונמצא כמודל יעיל לקידום משותף של עסקים במתחם.

ה- Times Square בניו-יורק הוא אחד המיזמים הראשונים שפעל במודל מסוג זה,  החל בשנת  1992 במטרה לעודד את העסקים, תוך טיפוח היצירתיות והאנרגיה הייחודית של המקום. מה שהפך אותו במשך השנים לסמל של מרחב עירוני תוסס ומצליח.

תחומי הפעילות העיקריים של ההתארגנויות הללו

 • שדרוג המרחב העסקי ותחזוקתו
 • פעילות לקידום העסקים ולשיווקם
 • הוזלת עלויות מכוח הקבוצה
 • גיוס משאבים וחסויות
 • ייעול תהליכים

 

כיצד מתאגדים?

העסקים יתאגדו באמצעות לשכת המסחר ירושלים ובשיתוף הרשות המקומית.  זאת הדרך היעילה ליצירת שותפות מסוג זה ולגיוס כספים ומשאבים בצורה המיטבית, תוך ניהול שקוף ואיכותי.

הלשכה תהווה כתובת מוכרת ומוסכמת לשיח ולשיתוף פעולה עם הרשות הציבורית ועם גופים תומכים נוספים, וכמובן תהווה ציר מרכזי לשיח ולשיתוף פנימי של העסקים בינם בין עצמם

הלשכה מהווה הזדמנות גדולה, שכן היא נותנת ערך מוסף גדול ומוסיפה למתחם המון כלים איכותיים, מעבר לקיים, שמאפשרים שגשוג לאורך זמן. כל זאת תחת שליטה והשפעה ברורה של עסקים על הדרך ועל אופי הפעולות

 

צעדים  ראשונים

 1. זיהוי רצון של בעלי עסקים במתחם גאוגרפי להתאגד יחד לטובת אינטרסים משותפים של שיפור המרחב.
 2. התאגדות ראשונית של  עסקים לפחות כדי לגבש  צוות הקמה.  בצוות יהיו נציגי הרשות המקומית.
 3. כינוס אסיפה ראשונית של ועד המייסדים בה יוגדרו מטרות המיזם ,  יגובש תקנון ראשוני, ייקבעו לוחות הזמנים וייבחרו בעלי תפקידים.
 4. מיסוד סדרת פגישות עבודה קבועות של ועד המייסדים
 5. גיבוש אסטרטגיה קונספט ותכנית עבודה בהובלת הוועד
 6. הגדרת מקורות תקציביים וקביעת שנת תקציב ראשונה
 7. הגשת האסטרטגיה ותכנית העבודה לרשות המקומית.

 

דבר היו"ר


השארת תגובה